Spalio 2 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) kviečiame į paskaitą „Klaipėdos freskos ir jų kūrėjai“. Filosofas Vytautas Valevičius apžvelgs Klaipėdos miesto freskas ir pristatys režisieriaus A. Jarukaičio sukurtą virtualų turą „Klaipėdos freskos“. Renginyje dalyvaus freskų kūrėjai – Angelina Banytė ir Juozas Vosylius.

Ne vieną Klaipėdos visuomeninio pastato eksterjerą ar interjerą vis dar puošia puikios freskos, kurių dažnas klaipėdietis, veikiausiai, nėra matęs. „Vis dar“, nes dalies freskų jau nebėra... keitėsi namų savininkai, keitėsi ir požiūris į menus...

Bet keletas freskų išsaugota. Vienos jų labiau atviros ir matomos, kitos – užslėptos ir ne kiekvienam prieinamos. Šios paskaitos ir susitikimo su Klaipėdos freskų kūrėjais Angelina Banyte ir Juozu Vosyliumi tikslas – atverti klaipėdiečiams mūsų miesto paslaptis ir virtualiai pakeliauti po freskų galeriją.

Projektą vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Partneriai: Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento Paveldosaugos skyrius.