Rugsėjo 27 d. 16.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyrius (Tilžė g. 9) pradeda įgyvendinti projektą „Skaitymai teatro šviesoje“ ir kviečia į pirmąjį susitikimą – kūrybinį scenarijaus rašymą su dramaturgu Mindaugu Valiuku. Laukiami visi norintys Grupėms registruotis tel. (8 46) 314728.

Atrodo neįtikėtina, kaip knyga gali virsti spektakliu ir atsiskleisti visiškai kitaip. O dar įdomiau, kai gali pamėginti teatro uždangą bent šiek tiek praskleisti pats.

Projektas „Skaitymai teatro šviesoje“ skirtas 14–19 metų moksleiviams, kuriems smalsu sužinoti, kaip gimsta scenarijai, kaip tas scenarijus gali tapti stalo, lėlių ar pantomimos spektakliu ar net kūrybine improvizacija kitu kampu. Per tiesiogine patirtimi grįstą pažintį su teatro ir literatūros meno sritimis bus siekiama įtraukti vaikus ir jaunimą į aktyvią kūrybinę veiklą ir taip prisidėti prie paauglių ir jaunimo kūrybiškumo lavinimo, kultūrinių, meninių ir socialinių kompetencijų ugdymo. Manome, kad gebėjimai rasti kūrybiškus sprendimus, prisitaikyti prie nuolat kintančių sąlygų, improvizuoti skirtingose situacijose yra būtini kiekvieno žmogaus sėkmingam augimui.

Pirmojo renginio metu susitiksime su dramaturgu Mindaugu Valiuku ir pasinersime į kūrybinio scenarijaus rašymą. Spalio – lapkričio mėnesiais bendrausime su: „Stalo teatro“ aktoriais, „Klaipėdos lėlių teatro“ aktoriais, pantomimos teatro „A“ režisieriumi, mimu Aleksu Mažonu ir improvizacijos teatro „Kitas kampas“ aktoriais.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.