Žurnalisto Dainiaus Sinkevičiaus knyga „Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai“ pasakoja neįtikėtiną istoriją apie Pravieniškių pataisos namus valdžiusius nusikaltėlius, kuriems pakluso net pareigūnai.

 

Pravieniškių mafija buvo nusikaltėlių susivienijimas, kuris maždaug šešerius metus iš tikrųjų valdė pataisos namus. Ką išgyveno ten buvę kaliniai, kurie nepriklausė valdžią perėmusioms grupuotėms? Kodėl apskritai buvo įmanoma, kad teisinėje valstybėje tokią instituciją valdytų ne ten dirbantys pareigūnai, o kaliniai?

Knygos autorius, žurnalistas Dainius Sinkevičius savo straipsniais išjudino šios nusistovėjusios sistemos pamatus, atskleisdamas, kaip kriminalinio pasaulio subkultūroms priklausantys kaliniai valdo kalėjimą. Už šias publikacijas jis iškart sulaukė grasinimų.

Knygoje „Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai“ D. Sinkevičius atskleidžia dar daugiau iki šiol niekur neviešintų faktų. Jis sugebėjo prakalbinti ne tik pataisos namų darbuotojus, bet ir kai kuriuos kalinius ar bausmę jau atlikusius nusikaltėlius. Nors nei vieniems, nei kitiems nėra malonu kalbėti apie siaubingas patirtis. Kokios kruvinos kovos vyksta dėl valdžios ir autoriteto? Kaip slepiami tokie už grotų vykstantys nusikaltimai kaip kalinių terorizavimas ar net žudymas?

Pateikiami faktai ir kalinių bei darbuotojų liudijimai šokiruoja, nes tai ne grožinė literatūra - tai tiesa... Prekyba narkotikais, luošinimas, kalinių santykiai su pramogų pasaulio atstovėmis, nuslėpti nusikaltimai, garsių kalinių išpažintys – visa tai rasite knygoje „Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai“.

Autorius pripažįsta, kad dar nepasirodžius knygai sužinojo, kad kai kurie su juo kalbėję žmonės jau nukentėjo. Knygoje nemažai kritikos tenka ir teisėsaugos pareigūnams, tiek metų leidusiems Pravieniškių mafijai karaliauti pataisos namuose.

„Ši knyga taip įtraukia, kad net ir padėjęs ją nebegali nustoti galvojęs apie tai, ką perskaitei. Dar labiau sukrečia, kad aprašomi įvykiai ir herojai yra tikri ir jie yra visai šalia mūsų.“
Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, „Delfi.lt“ vyriausioji redaktorė

Dainius Sinkevičius – kriminalinės publicistikos žurnalistas, dirba portale delfi.lt. Už publikacijas, atskleidžiančias korupcijos tinklus ir nusikalstamas veikas ne kartą apdovanotas - 2018 metais gavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį už tai, kad jo darbai prisidėjo skaidrinant šalies teisėsaugos institucijų veiklą. Atskleidė ne vieną skandalą, susijusį su šalies kalėjimų veikla.