Egzotiška, jautri ir paslaptinga istorija apie meilę ir išdavystę – „Safyrų prekeivio paslaptis“ – tai lietuvių jau pamėgtos anglų rašytojos Dinos Jefferies knyga. Kai beveik tobulas gyvenimas sugriūva, kažkas turi išsiaiškinti priežastis, tik ar įmanoma ištverti išdavystės skausmą?

 

„Safyrų prekeivio paslaptis“ nukels į 1935 metus Ceilone. Luiza Riv gyvena tobulą gyvenimą. Jos tėvas sėkmingai prekiauja brangakmeniais, o jos vyras Eliotas – žavingas puikus verslininkas. Iš šalies Luiza ir Eliotas atrodo kaip pora, kuriai nieko netrūksta. Tačiau yra kai kas, ko jie trokšta, bet negali sulaukti – kūdikio.

Luizą sekina patiriami persileidimai, o Eliotas ima po truputį nuo jos tolti. Jis vis daugiau laiko praleidžia netoliese, prie Indijos vandenyno plytinčioje cinamono plantacijoje. Tačiau viską aukštyn kojomis apverčia staigi Elioto mirtis. Luiza sužino, kad vyras žuvo avarijoje. Ji vienintelė ryžtasi išsiaiškinti, kas iš tiesų nutiko jos vyrui ir keliauja ten, kur jis paskutiniu metu praleisdavo daugiausiai laiko.

Apsilankymas cinamono plantacijoje atneša Luizai dar daugiau netikėtumų. Ji pajunta keistą potraukį plantacijos savininkui Leo – tvirtam ir darbų laukuose užgrūdintam vyrui su spalvinga praeitimi. Nuostabi gamta, aštrus cinamono kvapas ir užplūdę jausmai pakeri Luizą. Tačiau ne viskas čia yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kai išaiškės skaudi išdavystė, Luizai nebus į ką atsiremti, o viena ji to tikrai nepakels...

„D. Jefferies ir vėl pasakoja intriguojančią, paslaptingą ir romantišką egzotiškoje vietoje vykstančią istoriją.“
Library Journal

„Ceilono vaizdai, kvapai ir atmosfera atskleisti puikiai. Tai Dina Jefferies daro geriausiai.“
Lucinda Riley, knygų serijos „Septynios seserys“ autorė

„Užvaldantis pasakojimas, priversiantis pamiršti visą pasaulį.“
Sunday Express

Dinah Jefferies (Dina Džefris, g. 1948 m.) – anglų rašytoja. Gimė Malaizijoje, o nuo aštuonerių metų gyvena Anglijoje. Čia studijavo Birmingemo meno koledže, o vėliau Ulsterio universitete baigė Anglų literatūros studijas. Dar studijuodama susilaukė pirmojo vaiko, tačiau su jo tėvu išsiskyrė. Gyveno hipių bendruomenėse, Toskanoje dirbo grafienės vaikų aukle. Su dabartiniu vyru Richard Jefferies susituokė 1998 metais.

Rašyti pradėjo po skaudžios netekties, kai mokykloje per nelaimingą atsitikimą žuvo keturiolikmetis jos sūnus. Savo skausmą ji perkėlė į kūrybą ir taip gimė debiutinis romanas „Išduota širdis“. Lietuvių skaitytojams autorė jau pažįstama iš itin populiarių romanų „Arbatos plantatoriaus žmona“, „Šilko pirklio dukra“ bei „Prieš liūtis“. „Safyrų prekeivio paslaptis“ – jau penktoji lietuviškai pasirodžiusi autorės knyga.

Dinah Jefferies dabar gyvena Glosteršyre su savo vyru, šunimi, daug rašo ir leidžia laiką su anūkais.

Iš anglų kalbos vertė Inga Stančikaitė