Debiutinis žurnalisto, politikos apžvalgininko Ramūno Bogdano romanas „Ukrainos tridantis. Prie bedugnės“ – tai pirmoji autoriaus sumanyto knygų ciklo apie pastarojo dešimtmečio įvykius Ukrainoje dalis. Įtemptas ir pulsuojantis pasakojimas skaitytoją nuveda į skurdžiausias, pavojingiausias ir niūriausias, o kartais ir itin spalvingas Ukrainos vietas.

 

Iš Ukrainos kilęs kanadietis Nikas Fosa – Kanados specialiųjų pajėgų karys. Jis galėtų gyventi ramų ir sotų gyvenimą Kanadoje, tačiau jaučia keistą trauką ir nostalgiją savo tėvų žemei. Nikas – laisvas, stiprus, aiškias vertybes turintis ir principingas žmogus. Jis ilgisi Ukrainos, kurioje augo ir gyveno ne viena jo giminės karta. Be to, jaučia savotišką pareigą padėti vargstančiai Ukrainai.

Nikas Fosa grįžta į Ukrainą ir pradeda čia auginti kviečius. Nepaisant daugeliui nesuprantamo sprendimo, Nikas jaustųsi visai gerai, tačiau gana greitai susiduria su korumpuotais pareigūnais, banditais, oligarchine tvarka ir vakariečiui nesuprantamomis nerašytomis taisyklėmis, kurios būdingos iš po sovietų priespaudos taip ir neišsilaisvinusiai visuomenei.

Į pagalbą Nikui ateina lietuvis ūkininkas Algirdas. Drauge su ypatingosios paskirties milicijos padaliniu jie stoja į kovą su korupcija, vagystėmis ir kitomis šalyje išsikerojusiomis bėdomis. Ne tik dėl savo gerovės, bet ir dėl Ukrainos, kuriai žingsnis po žingsnio reikia kapstytis iš tamsios duobės. O gal, kaip sako knygos veikėjai, tiesiog išaugti iš paauglystės, juk šaliai, kaip ir žmogui, ateina metas subręsti ir atsakingai kurti ateitį. Tačiau ar šiame mūšio lauke užteks tiek karių?

Knygoje „Ukrainos tridantis. Prie bedugnės“ skleidžiasi ne tik korupcijoje klimpstančios šalies, bet ir žmogaus paveikslas. Laisvė, teisingumas ir pagarba – vertybės, kurių poreikis veda romano herojus sudėtingiausiais keliais.

„Šiame romane juntamas preciziškas Ramūno Bogdano jautrumas detalėms, kurios leidžia pajusti mūsų laikų Ukrainos kasdienybę ir buitį. O pagrindinė drama – skaidriai tvarkytis ketinančio vakariečio kaktomuša su agresyvia, korumpuota posovietine realybe – praplečia supratimą, kodėl šioje šalyje net kelis kartus kilo revoliucijos. Rekomenduoju!“
Edmundas Jakilaitis, žurnalistas

Ramūnas Bogdanas (g. 1959 m.) – naujienų portalo „Delfi“ apžvalgininkas. Ne kartą vyko į Ukrainą, iš ten rašė išskirtinius reportažus, bendravo su revoliucijos dalyviais. Apdovanotas Sausio 13-osios medaliu.

Gimė Kaune, baigęs mokyklą Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Studijavo Lietuvos Mokslų akademijos aspirantūroje, rašė disertaciją baltų mitologijos tema. Oslo universitete baigė užsienio politikos kursus. Buvo „Vagos“ leidyklos Raštų ir palikimo redakcijos vyresnysis redaktorius. Aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko Vytauto Landsbergio patarėjas užsienio politikos klausimais, Respublikos Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais, vėliau pasuko į žiniasklaidą.