Paslaptys turi savybę išaiškėti, o praeitis – gyventi prisiminimuose. Lietuvių jau pamėgtos autorės Rachel Hore naujajame romane „Paslapčių bokštas“ kelių šimtmečių senumo praeitis atgyja prikaustančioje šeimos ir meilės istorijoje.

 

Antikvarinių knygų vertintoja Džudė išvyksta iš Londono ir imasi svajonių darbo. Jos užduotis – ištirti ir įvertinti viename Norfolko dvare gyvenusio, vienišo XVIII amžiaus astronomo Entonio Vikamo palikimą – rankraščius ir įrankius. Tai nėra tik darbas, senos knygos – Džudės gyvenimo aistra.

Sunkius laikus išgyvenanti Vikamų šeima priversta parduoti astronomo darbus, žemes ir seną bokštą, kuris buvo pastatytas kaip observatorija. Astronomas Entonis Vikamas su savo įdukra Estera bokšte stebėdavo žvaigždes ir darydavo nuostabiausius atradimus.

Džudė dabar toli nuo savo namų Londone, lankosi vietose, kur užaugo, susitinka su seserimi ir dukterėčia, todėl šis vizitas sename kaimo dvare sugrąžina jai vaikystės prisiminimus. Susitikimas su bokšto papėdėje gyvenančiu rašytoju ir faktas, jog kadaise tame name gyveno Džudės senelis bei kitos pamažu iš amžių glūdumos išnyrančios šeimos paslaptys ir keisti sutapimai kelia Džudei vis didesnį nerimą. Jos šešerių metų dukterėčią ima persekioti toks pat košmaras, kokį ji pati sapnuodavo vaikystėje: ji bėga per tamsų mišką ir šaukia savo mamą.

Ar įmanoma, jog sapnai paveldimi ir keliauja iš kartos į kartą? Kokias dar paslaptis saugo senas bokštas? Kaip gali būti prieš kelis šimtmečius gyvenusio astronomo likimas susijęs su jos dukterėčia? Ar Džudei pavyks atskleisti paslaptis, kol dar ne per vėlu?

Knygoje „Paslapčių bokštas“ Džudė ieško praeities ženklų, skaito ir tyrinėja prieš kelis amžius rašytus laiškus ir dienoraščius, bando ieškoti sąsajų su dabartimi. Nauja meilė, auksinis vėrinys ir slėptuvė bokšte – viskas susiję vienoje įtraukiančioje ir paslaptingoje šeimos istorijoje.

„Turtinga kalba, gilus siužetas, patrauklios veiksmo vietos, sudėtingos asmeninės istorijos, tragedija, smagi romantika ir net 18 amžiaus mokslinių ieškojimų žlugimas daro šį R. Hore romaną įsimintiniausią ir vertingiausią iš iki šiol parašytų“. Daily Mirror

„Elegantiškas pasakojimas apie meilę karo metu ir paslaptis“.
Telegraph

„Turtinga emocijų istorija, įtempta ir romantiška, tačiau atskleidžianti nepagražintą ir žiaurią karo realybę“.
Sunday Mirror

„Puiki knyga atostogoms“.
Guardian

„Intriguojanti Rachel Hore knyga, kurioje suklota daugybė paslapčių sluoksnių, ir vienos įtikinamesnės už kitas“.
Independent

Rachel Hore (g. 1960) yra britų rašytoja, į lietuvių kalbą jau išverstos jos knygos „Vitražų meistro dukra“ ir „Savaitė Paryžiuje“. „Paslapčių bokštas“ yra trečioji lietuviškai išleidžiama R. Hore knyga. Daug metų Hore dirbo vienoje Londono leidykloje. Gyvena Noridže su vyru rašytoju D. J. Taylor, turi tris sūnus. Rašytoja taip pat dėsto kūrybinį rašymą ir knygų leidybą universitete, rengia straipsnius šalies dienraščiams.