Penki žmonės. Vienas kambarys. Trys valandos išsiaškinti, kuris iš jų žudikas. Visi jie yra įtariamieji. Žaidimo taisyklės paprastos, bet žaidimas sudėtingas. Trileris „Spėk, kas“ primins klasikines „užrakintų kambaryje“ istorijas, o įtampa čia pasieks neištveriamą karštį.

 

Debiutinis anglų rašytojo Chris McGeorge romanas – tai mistinis detektyvinis trileris apie grupę žmonių, atsidūrusių nežinia kur, nežinia kodėl. Tačiau vienas iš jų yra žudikas. Kuris? Tam išsiaiškinti duota labai nedaug laiko.

Vienuolikmetis Morganas Šepardas atskleidė mokytojos žmogžudystę, kurią visi laikė savižudybe. Žiniasklaida netruko Morganą Šepardą pakrikštyti šiuolaikiniu Šerloku Holmsu. Šią šlovę jis išnaudojo kaip nuolatinis televizijos detektyvas, padedantis išsiaiškinti tipiškas menkavertes pokalbių šou paslaptis – „kuris yra tikrasis tėvas“ arba „ar jis yra neištikimas“…

Tačiau vieną dieną viskas tampa kur kas rimčiau. Šepardas pabunda prirakintas prie lovos nematytame viešbučio kambaryje. Aplink jį pamažu bunda dar penki nepažįstamieji. Netrukus vonioje jie aptinka negyvėlį ir Šepardo laukia iššūkis – jam teks pasitelkti visus savo dedukcijos įgūdžius. Vienas iš kambaryje esančių žmonių yra žudikas. Kuris? Šepardas turi tris valandas išspręsti šią mįslę. Jeigu jam nepavyks - jie visi mirs.

Kuris?
Aktorius, padavėja, valytojas, aktorė, advokatas, studentė. Įtariami visi.

Kur?
Užrakinti kambaryje – išėjimo nėra ir jie neturi supratimo, kaip čia atsidūrė.

Kas?
Vonioje guli negyvas vyras, kurį jie visi pažinojo. Kažkuris iš jų jį nužudė.

Kodėl?
Jie turi tris valandas, kad išsiaiškintų, kas yra žudikas, kitaip visi mirs.

„Spėk, kas“ galėtų būti Agatos Kristi kūrybos rezultatas, jeigu rašytoja būtų bandžiusi sukurti pasakojimą apie interaktyvų pabėgimo žaidimą. Išradingas siužetas prilygsta klasikinėms „užrakintų kambaryje“ istorijoms, tačiau pasiduoda moderniam šiuolaikinių trilerių ritmui.

„Įspūdingas debiutas ir ženklas, kad vyks dideli dalykai“.
James Oswald, rašytojas, knygos „Natural Causes“ autorius

„Spėk, kas“ virte verda nuo intensyvaus klaustrofobiškumo. Kupinas įtraukiančių gudrybių ir netikėtų posūkių. Tai išradingas, įdomus ir visiškai įtraukiantis mistinis romanas“.
Adam Hamdy, rašytojas, knygos „Pendulum“ autorius.

Chris McGeorge – jaunas anglų rašytojas, neseniai baigė Kūrybinio rašymo (kriminalai/trileriai) studijas ir įgijo magistro laipsnį Londono Sičio universitete. Mėgsta žiūrėti filmus ir vaidina mėgėjų teatro trupėje. Gyvena Daramo mieste.
Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis