„Meilė, pakeitusi gyvenimą“ - tai keturių knygų serijos „Nesutramdomieji broliai Vorineriai“ trečia knyga. „Meilė, pakeitusi gyvenimą“ – istorinis meilės romanas apie praeities įvykių kamuojamos jaunos grafaitės ir daktaro, kilusio iš nekokią reputaciją turinčios šeimos, jausmus.

 

Baisus nutikimas pakeitė nedrąsios ir kuklios ledi Izabelos Bemont gyvenimą. Šiandien ji nesisieloja dėl to, kad nebėra dėmesio centre – šią vietą ji noriai užleido savo seseriai, dabar gaunančiai visą taip trokštamą gerbėjų dėmesį. Izabela savo pašaukimą randa medicinoje. Ji skaito šios srities literatūrą, domisi naujaisiais atradimai ir kartu su daktaru Džozefu Vorineriu gelbsti ligonius bei vargšus. Netikėtai abu jie suartėja – atrodo, kiekvienas iš jų pagaliau sutiko giminingą sielą. Tačiau kuo iš tiesų abejoja Izabela – jaunojo Vorinerio jausmais ar… pati savimi?

Skausminga praeitis vis dar rusena merginos sieloje ir kursto naujas baimes. Ar pavyks jai nugalėti save ir atsiverti pasauliui? Ar Džozefas Vorineris yra tas, kuriam galima patikėti skaudžiausias paslaptis ir atskleisti giliai viduje skypinčius troškimus?

Britų rašytoją Virginia Heath įvairios istorijos lydi nuo pat mažumės. Kaip ji pati pasakoja, dar būdama maža mergaitė ji sunkiai užmigdavo, tad gulėdama lovoje ir spoksodama į lubas kurdavo istorijas. Augant jos darėsi sudėtingesnės, tad prašyte prašėsi užrašomos. Taip ji ėmė kurti pasakojimus, kuriuos netruko pastebėti leidėjai. Jos trečioji knyga pateko į Metų meilės romano apdovanojimų trumpąjį sąrašą ir sustoti autorė neketina. Buvusi istorijos mokytoja ir didžiulė arbatos gerbėja gyvena netoli Londono su vyru, dviem paaugliais ir Labradoro retriveriu Trevoru. Tačiau vienas dalykas jos gyvenime nesikeičia iki šiol – jai vis dar sunkiai sekasi užmigti.

„Heath puikiai susitvarkė su Izabelos personažu, jos pasakojimas nuoseklus ir įtikinantis. Jos baimės suprantamos – kaip ir jos nekantrumas <...> Izabelė žino, kad visi atsakymai slypi jos viduje ir kad tik ji pati gali sugriauti savigynai pastatytas vidines sienas. <...> Knygoje „Meilė, pakeitusi gyvenimą“ Virginia Heath sukūrė lėtai rusenančią meilės istoriją, du patrauklius ir simpatiškus jos herojus irįdomiomis istorinėmis detalėmis praturtintą įtraukiantį pasakojimą..“

„Knygoje „Meilė, pakeitusi gyvenimą“ pasakojama Džozefo istorija – dabar jis išsilavinęs ir savarankiškas praktikuojantis gydytojas savo gimtajame mieste. Kaip ir kiti Vorineriai, jis turi kovoti su paveldėta prasta giminės reputacija, tačiau Džozefas turi ir kitų bėdų – miestelį kamuoja raupų epidemija. Jis sutinka drąsią, žavingą moterį ir jie imasi kartu dirbti gelbėdami miestelėnus“, – romaną apibendrina rašytoja Virginia Heath.

Iš anglų kalbos vertė Rima Čeliauskaitė