Pagal muzikos ritmą judančius kūnus gruodžio 11 d. vakarą buvo galima išvysti ne šokių aikštelėje ar sporto klube, o Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje.

Tuos, kurie lankosi šioje bibliotekoje, toks vaizdas tikrai nestebina, nes panašūs renginiai čia vyksta jau ne pirmą kartą.

Šįkart bibliotekoje vyko judesio-šokio terapijos užsiėmimas „Mano tikslas – 2019!“, kurį vedė asmeninių teigiamų gyvenimo pokyčių specialistė-praktikė, kvalifikuota meno terapeutė-psichologė, kūno psichoterapijos, judesio ir šokio terapijos, koučingo specialistė-praktikė, šeimos konsultantė, lektorė, muzikė, holistinio gydymo šalininkė ir propaguotoja Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė.

Per užsiėmimą visi susirinkusieji siekė prieššventinį laikotarpį paskirti sąmoningam senųjų metų užbaigimui bei rengėsi Naujuosius pasitikti su tinkama vidine energija. Dalyviai taip pat bandė atsikratyti viso, kas 2018 metais trukdė jaustis sveikais ir laimingais. Ši nuostabi psichologė jau ne pirmą kartą džiugina Pempininkų bibliotekos lankytojus labai naudingais psichologiniais užsiėmimais, kuriuose nuolat susirenka gausybė dalyvių.

Renginys „Mano tikslas – 2019!“ – tai projekto „Sveikatos kultūros barometras“ dalis. Šis projektas įgyvendinamas nuo 2018 m. gegužės 15 d. iki 2019 m. gegužės 1 d. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka siekia padėti senėjančiai visuomenei ugdyti sveikatos kultūrą, didinti sveikatos raštingumą ir žadinti blėstančią atmintį.

Iki gruodžio vidurio Pempininkų bibliotekoje įvyko jau penki renginiai sveikatos tema: „Intuityviojo piešimo užsiėmimas“ su menininke Jūrate You Reya, „7 kūno meilės kalbos“ ir „Mano tikslas – 2019!“ su psichologe Jurgita Dainauskaite-Šileikiene, „Taro terapija“ su geštalt psichoterapijos ir Taro terapijos praktike Joana Aužbikavičiene, kognityvinės-elgesio terapijos užsiėmimas „Kaip įveikti neigiamų minčių pinkles“ su lektore, psichologe, sąmoningumo mokytoja Gina Levickiene.

Be minėtų renginių Pempininkų bibliotekoje (lietuvių kalba) bei Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (rusų kalba) vyksta suaugusiųjų atminties ir dėmesio koncentracijos lavinimo mokymai „Sveikatos ir atminties piliulė“. Mokymų metu taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės bei paskatinimo suvenyrai. Programa parengta remiantis Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Estijoje ir Suomijoje įgyta mokymo patirtimi. Be to, rugsėjį MČTAU dėstytojos Loreta Andziulienė ir Regina Dovidavičiūtė lankėsi Pempininkų bibliotekoje ir mokė bibliotekininkes mentalinės sveikatos gerinimo technikų, kurios daro teigiamą įtaką atminčiai.

Nuo spalio vykstančiuose suaugusiųjų atminties ir koncentracijos lavinimo mokymuose jau spėjo dalyvauti keliolika dešimčių bibliotekos lankytojų. Džiaugiamės, kad informacinis poreikis auga ir mokymus tenka organizuoti ne tik bibliotekoje, bet ir VšĮ Telšių Vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose, Klaipėdos socialinių paslaugų centre „Danė“, Klaipėdos globos namuose ir Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Čiauškutė“.

Siekiant gilinti žinias, atskleisti knygų poveikį sveikatai, po senelių globos namus bei kitas įstaigas taip pat keliauja knygų paroda „Laimės piliulė“. Tai – vertingų knygų rinkinys, kurį sudaro medicininė, psichologinė ir grožinė literatūra.

Be to, įgyvendinant projektą „Sveikatos kultūros barometras“, Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka įsigijo kraujospūdžio matavimo aparatą.

Naujaisiais metais Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir toliau vyks atminties bei dėmesio koncentracijos lavinimo „Sveikatos ir atminties piliulė“ mokymai, bus organizuojami renginiai, padėsiantys bibliotekos lankytojams gerinti fizinę ir psichinę sveikatą. Bibliotekos internetiniame puslapyje www.biblioteka.lt lankytojai galės išbandyti virtualų „Sveikatos kultūros barometrą“ – informacinę-žaidybinę priemonę, kuri padės kiekvienam norinčiam „pasimatuoti“ savo žinias apie sveikatą. Ten bus galima rasti ir sveiko gyvenimo patarimų bei įvairių atminties lavinimo pratimų.

Lauksime Jūsų Klaipėdos miesto savivaldybės bibliotekoje ir 2019 metais!

Jūratė Mirauskytė-Karvelienė
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Pempininkų padalinio metodininkė

Galerija