Aš užaugau grožio karalijoj:
vaikų kūrybos rinktinė, 2005.
Vaikai, dalyvaudami skaitymo skatinimo programoje, skaitė pasakas, jas iliustravo ir sukūrė gausybę kūrinių, kurie sugulė į šią knygą.

pdfm pasakos.pdf (6.48MB)

Aš užaugau grožio karalijoj: projektas "Etnokultūros paveldo sklaida bibliotekose" : Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono vaikų kūrybos rinktinė / [Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka] ; korektorė Mingailė Adomaitienė. - Klaipėda : Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, 2005. - 69, [1] p. : iliustr. ; 31 cm. - Autorių r-klė: p. 69-70

Aprašymas:
Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka jau kelis metus iš eilės vykdo skaitymo skatinimo edukacines programas įvairaus amžiaus skaitytojams. 2005 m. kartu su Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešąja biblioteka įgyvendintos programos "Etnokultūros paveldo sklaida bibliotekose" tikslas buvo skatinti susipažinti su rašytiniu etnokultūros palikimu, aktyvinti sukauptų informacijos resursų šia tema naudojimą, kuris dabartinės kosmopolitinės kultūros apsuptyje padėtų suvokti ir išsaugoti etninį, tautinį identitetą.

Vienas iš programos uždavinių buvo skaitymo programos - žaidimo vaikams "Mes užaugom grožio karalijoj" organizavimas. Ši programa buvo vykdoma dešimtyje Klaipėdos miesto bei septyniose Kretingos rajono vaikų bibliotekose. Programos metu mažieji skaitytojai ne tik skaitė pasakas, legendas, mitus, padavimus, bet ir patys dalyvavo pasakos rašymo bei piešimo konkursuose. Buvo sukurta gausybė kūrinių, iš kurių gražiausi ir sugulė į vaikų pasakų knygą "Aš užaugau grožio karalijoj". Rinktinėje rasime ir sakmę apie Baltijos jūrą, ir legendą apie Danės upę, ir labai modernią pasaką apie karvutę Juodukę, bandžiusią madų pasaulyje laimės ieškoti, ir fantazijos nestokojančias iliustracijas… Šią knygą, kurioje rasime 75 autorių kūrinėlius, galima pavartyti visose Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono vaikų bibliotekose.